Top
 

Konsultacje lekarskie

ORTOPEDIA

To dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i diagnozowaniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Jest ściśle powiązana z traumatologią, czyli chirurgią urazową.
Specjalizujemy się w leczeniu i profilaktyce chorób kostno-stawowych, schorzeń mięśniowych oraz urazów kostno- stawowych. Podczas wizyty wykonujemy diagnostykę obrazową USG. Jako jeden z elementów leczenia pacjenta możemy wykonać iniekcję przy użyciu USG z osocza bogatopłytkowego lub kwasu hialuronowego. Konsultacje odbywają się we wtorki i czwartki. 

BADANIE USG DOPPLER

W placówce wykonujemy badanie USG Doppler żył kończyn dolnych. Badanie pozwala ocenić stan żył oraz znaleźć pojawiające się w nich nieprawidłowości.

Dzięki badaniu możemy zdiagnozować: zakrzepy, niewydolność żylną (nieprawidłowo funkcjonujące zastawki żylne).

BADANIE PRELUKSACYJNE (bioderka dziecięce)

To badanie jakie powinien odbyć każdy noworodek. Ma ono na celu ocenę kondycji bioder dziecka i wykluczenie nieprawidłowości w postaci rozwojowej dysplazji stawu biodrowego. Do oceny biodra w badaniu usg używa się tzw. skali Grafa. Badanie składa się z badania ultrasonograficznego, badania fizykalnego bioder oraz całościowej oceny maluszka z punktu widzenia ortopedycznego. Podczas badania ortopedycznego oceniana jest m.in. praca stawów, proporcje kończyn, odwodzenie nóżek na boki. Pierwszą wizytę w zalecamy do ok. 6 tyg. życia.

ENDOKRYNOLOGIA

To dziedzina medycyny zajmująca się  leczeniem zaburzeń pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzeniami hormonalnymi). W naszej placówce wykonujemy konsultacje w zakresie chorób endokrynologicznych, badanie przedmiotowe i podmiotowe, omówienie wyników badań dodatkowych oraz USG tarczycy.

KARDIOLOGIA

To dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Przygotowując się do konsultacji u kardiologa warto zgromadzić wyniki badań z ubiegłych lat jak również wykaz przyjmowanych leków i ich dawki. Układ sercowo-naczyniowy współpracuje z innymi układami organizmu, dlatego pomocne w dobraniu najlepszej terapii przez kardiologa mogą okazać się także wyniki badań zlecone przez innych specjalistów. 
Poradnia kardiologiczna w naszym Centrum Medycznym pozwala wykryć choroby serca oraz układu krążenia.

W naszej placówce wykonujemy konsultacje kardiologiczne, ECHO serca i EKG spoczynkowe.

DBAMY O KAŻDEGO PACJENTA

KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE DIAGNOSTYCZNE.

Call Now Button